Harkány

Popis letoviska:

HARKÁNY – nejvyhledávanější termální lázně v Maďarsku vděčí za svoji slávu především léčivým účinkům zdejších pramenů. Termální voda, která zde vyvěrá o teplotě 62°C, jako jediná na světě obsahuje síru rozpuštěnou ve formě plynu. Pokusy bylo dokázáno, že se síra v plynné formě vstřebává do lidského těla 150x rychleji, čímž se urychluje látková výměna uvnitř tkáně. Nejblahodárnější účinky má zdejší voda především na choroby pohybového ústrojí (choroby kloubů, páteře, onemocnění chrupavek nosných kloubů kyčlí, kolen a kotníků), rehabilitace po úrazu a další. Vynikajících výsledků však zdejší lázně dosahují i při léčbě lupenky, gynekologických zánětů a neplodnosti, a protože se dá voda i pít, je účinná i proti chronickým zánětům nosohrtanu, zánětu mandlí a podobně. Lázně jsou v provozu celý rok a díky krytým bazénům a termálním venkovním bazénům si zde můžete užívat blahodárných účinků zdejší vody kdykoliv.

Harkány však nejsou jen lázně, ale díky své poloze na jihu Maďarska a příjemnému mediteranskému klimatu, které sem zasahuje, jsou i vyhledávaným cílem pro trávení dovolené po celý rok. Areál lázní se rozprostírá na ploše 13 hektarů a nachází se zde celkem 7 bazénů, lázeňský park, ale i tobogány, restaurace, obchody a navíc můžete podniknout celou řadu výletů do okolí jako je např. historické město Pécs, výlet lodí po řece Dráva – hraniční řeka s Chorvatskem, návštěva vinných sklípků, návštěva koňské farmy s obědem nebo večeří s ochutnávkou místních gastronomických specialit a s tradiční hudbou.

01_Harkany (9).jpg

Fotogalerie

05_Harkany (1).jpg05_Harkany (2).jpg05_Harkany (3).jpg
Odkud (Město,ulice číslo popisné):


DEZKA
Apartmány DEZKAstarstar
od 2 310 Kč Cena za osobu
BUSID
Strava: Snídaně
Země: Maďarsko
Oblast: Maďarské lázně
Letovisko: Harkány
Klasické apartmánové domy se nachází v klidné části Harkán. Nabízí jednodušší, ale účelně vybavené ubytování.
LÍDIA
Aparthotel LÍDIA starstarstar
od 6 160 Kč Cena za osobu
BUSID
Strava: Polopenze, Snídaně
Země: Maďarsko
Oblast: Maďarské lázně
Letovisko: Harkány
Velmi pěkný a dobře vedený aparthotel nedaleko vchodu lázeňského areálu. Hostům je k dispozici krásné atrium se zahradou. Jedná se o nekuřácký hotel.
LUX
Apartmány LUXstarstarstar
od 2 730 Kč Cena za osobu
BUSID
Strava: Bez stravy
Země: Maďarsko
Oblast: Maďarské lázně
Letovisko: Harkány
Luxusní apartmány v soukromých vilách se nacházejí ve vilové čtvrti několik minut chůze od lázeňského areálu.
01_Ceska_republika (28)
Česká republika
2-fr
Francie
Croatia (4)
Chorvatsko
01_Italie (1)
Itálie
01_Madarsko (7)
Maďarsko
01_Germany (1)
Německo
01_Polsko (6)
Polsko
flag-1022605_960_720
Rakousko
1spain (11)
Španělsko