Zadarská riviéra

Popis oblasti:

Zadarská riviéra bývá označována jako "brána do Dalmácie". Členité pobřeží Zadarské riviéry nabízí nádherné pláže a zátoky na koupání, malebná letoviska a rybářské vesničky a stejně tak i rušná střediska plná zábavy. K Zadarské riviéře dále patří též více jak 200 ostrovů Zadarského a Kornatského souostroví. Hlavní výhodou této oblasti je snadná a rychlá dostupnost díky nové dálnici. Cesta z Prahy do Zadaru je jen o 70 km delší než do Puly na Istriji, ale svou dovolenou strávíte v oblasti s mnohem stálejším podnebím, a to hlavně díky horskému masivu Velebit, který chrání celé pobřeží Zadarské riviéry. Sezóna je zde od začátku května až do konce září. Kromě nádherného koupání je Zadarská riviéra též ideálním výchozím místem pro pořádání výletů. Ze všech letovisek je to kousek hned do tří národních parků - NP KRKA (vodopády na řece Krka), NP PAKLENICA (ráj horské turistiky), NP KORNATI (lodní výlet mezi ostrovy a ostrůvky, které jsou zapsány na seznamu UNESCO). Kromě přírodních krás nabízí Zadarská riviéra též řadu kulturních památek v čele s historickým Zadarem.

Pláže:

Díky členitému pobřeží nabízí Zadarská riviéra koupání opravdu pro každého. Převládají především přírodní oblázkové a kamenité pláže s pozvolným vstupem do moře. Neleznete tu však i krásné pláže s hrubším pískem, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Písečné pláže jsou především v letovisku Zaton, Sv. Filip i Jakov, Biograd na Moru a v Pakoštane v clubu Pine Beach.  

Výlety:

Nabídka organizovaných nebo individuálních výletů z letovisek na Zadarské riviéře je velmi pestrá. Mezi nejoblíbenější patří:

  • Národní park Kornati - celodenní lodní výlet spojený s koupáním, grilováním ryb a masa a návštěvou přírodní rezervace Telaščica se slaným jezerem.
  • Ostrov Vrgada - celodenní nebo polodenní lodní výlet na kouzelný ostrov ve Vrgadském souostroví s nádhernými plážemi
  • Rafting na řece Zrmanja - nádherné přírodní scenérie v kaňonu řeky Zrmanja, které můžete obdivovat z raftu nebo kajaku
  • Město Zadar - historické město s chrámem Sv. Donata, starobylé kamenné uličky, mořské varhany a další zajímavosti
  • Národní park Krka - sousatava vodopádů na řece Krka, staré mlýny, možnost výletu lodí po řece, návštěva města Šibenik
  • Národní park Paklenica - ráj pro vyznavače horské turistiky, soutěsky, Velká a Malá Paklenica
  • Národní park Plitvice - celodenní výlet do nejstaršího národního parku Chorvatska. Soustava 16 jezer, které jsou kaskádovitě propojeny vodopády.

Nabídka a ceny výletů se řídí vždy aktuální poptávkou. Organizované výlety jsou většinou dostupné pouze z větších letovisek.

  

01_HR_ZR (17).jpg

Fotogalerie

03_HR_ZR (22).jpg03_HR_ZR (25).jpg03_HR_ZR (26).jpg
Odkud (Město,ulice číslo popisné):


01_Ceska_republika (28)
Česká republika
Croatia (4)
Chorvatsko
01_Madarsko (7)
Maďarsko
1spain (11)
Španělsko