COVID CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

JEDINEČNÉ CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ PRO CESTY BEZ RIZIKA
2022      ... i v době "covidové"

- objednání zájezdu bez rizika - pojištění na storno se vztahuje i na onemocnění covid19 kdykoliv před odjezdem na zájezd (připojištění na karanténu před odjezdem lze dokoupit)
- pojistka kryje léčebné výlohy včetně onemocnění covid19
- pojistka kryje náklady související s karanténou v zahraničí - náhradní ubytování a náhradní dopravu do ČR v souvislosti s onemocněním covid19

Když se v zahraničí cokoliv stane, chcete se obrátit na někoho spolehlivého. A právě od toho je tu naše profesionální asistenční služba, která se o vás postará. Naše cestovní pojištění vás chrání v zahraničí také v případě nemoci COVID-19 do výše limitu léčebných výloh. Pojištění storna se vztahuje i na případy, kdy před odjezdem onemocníte nemocí COVID-19 nebo budete v karanténě. Při cestách do zahraničí se řiďte aktuálním doporučením Ministerstva zahraničních věcí.POJIŠTĚNÍ STORNA ZÁJEZDU (zahrnuto v ceně pojištění dle celkové ceny zájezdu za osobu)


CENÍK POJIŠTĚNÍ


ČASTO KLADENÉ OTÁZKY COVID-19

Zajímá Vás, kde Vás naše cestovní pojištění kryje i při událostech spojených s onemocněním covid-19 nebo karanténou? Zda je možné nárokovat si připojištění Storno cesty a za jakých podmínek? Níže pro Vás máme odpovědi na nejčastější dotazy týkající se aktuální situace.

KAM MOHU CESTOVAT? KDE JE POJIŠTĚNÍ PLATNÉ I NA UDÁLOSTI SPOJENÉ S COVID-19?
  • Pokud cestujete do země, kde podle semaforu Ministerstva zahraničních věcí ČR, WHO (Světová zdravotnická organizace) nebo podobnou institucí je dovoleno cestovat, jsou v rámci pojištění léčebných výloh události způsobené onemocněním covid-19 kryty. Toto se týká pouze zemí v rámci EU. Cestování do jednotlivých zemí může být podmíněno splněním podmínek pro vstup např. prokázáním se negativním antigením nebo PCR testem nebo např. potvrzením o očkování.   
CO KRYJE POJIŠTĚNÍ, KDYŽ SE V ZAHRANIČÍ DOSTANU DO PREVENTIVNÍ KARANTÉNY (BEZ ZDRAVOTNÍCH KOMPLIKACÍ)?
Pokud se nacházíte v zemi, kde jsou komplikace s onemocněním covid-19 kryty, platí následující:
  • Náklady na ubytování a stravu v rámci nařízené preventivní karantény, pokud neprobíhá v rámci dohodnutého ubytování a stravování pojištěného nebo na náklady místních úřadů.
  • Náklady na návrat domů po ukončení nařízené preventivní karantény, pokud pro návrat není možné využít původně plánovaný způsob dopravy.
KDYŽ V ZAHRANIČÍ ONEMOCNÍM COVID-19, KRYJE MĚ CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ?
Pokud se nacházíte v zemi, kde jsou komplikace s onemocněním covid-19 kryty, platí následující:
  • Na případy, kdy je u Vás testem (PCR) potvrzeno onemocnění covid-19 (tzv. zdravotní karanténa), se cestovní pojištění vztahuje
  • V takovém případě je nutné kontaktovat asistenční službu (číslo máte na kartičce pojištění). Z cestovního pojištění jsou kryta rizika v rámci léčebných výloh na Vaši hospitalizaci, či repatriaci. Také Vám prodloužíme dobu pojištění, a to do doby Vašeho návratu do České republiky.
KRYJE CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ TESTOVÁNÍ NA PŘÍTOMNOST COVID-19?
  • Pokud testování slouží k určení diagnózy, protože je ohroženo Vaše zdraví nebo život a je zapotřebí test provést, pak ano.
  • Cestovní pojištění nekryje povinné testování pokud je nařízeno před odletem/po příletu ani testování, které je potřebné pro případný vstup do země nebo při přicestování zpět do ČR.
KDYŽ ONEMOCNÍM COVID-19 PŘED CESTOU, MOHU SI NÁROKOVAT STORNO POJIŠTĚNÍ?
  • V případě, kdy jste v karanténě z důvodu potvrzení onemocnění covid-19 v ČR, jsou z cestovního pojištění kryta rizika v rámci připojištění storna cesty dle sjednaných podmínek.
 
KDYŽ NECHCI ODCESTOVAT, PROTOŽE MÁM OBAVY ZE ZHORŠUJÍCÍ SE PANDEMICKÉ SITUACE V CÍLOVÉ ZEMI, MOHU SI NÁROKOVAT STORNO POJIŠTĚNÍ?
  • Nikoliv. Pouhé obavy nejsou důvodem ke stornování zájezdu a uplatnění pojištění na storno. Je třeba se obrátit na Vaši cestovní kancelář a platí standardní smluvní podmínky pro odstoupení od smlouvy. Pokud bude cílová země prohlášena Ministerstvem zahraničních věcí jako velmi nebezpečná a bude tam zakázán vstup, budou zájezdy automaticky stornovány ze strany pořadatele zájezdu bez stornopoplatků. 
 
KDYŽ JSEM UMÍSTĚN DO KARANTÉNY PŘED CESTOU, MOHU SI NÁROKOVAT STORNO POJIŠTĚNÍ?
  • Lze řešit formou připojištění.


DOKUMENTY KE STAŽENÍ


01_Ceska_republika (28)
Česká republika
Croatia (4)
Chorvatsko
01_Germany (1)
Německo
01_Polsko (6)
Polsko
1spain (11)
Španělsko